Bistyp – o nas

Historia Koła

Historia Koła PZW nr 100 „BISTYP” sięga początku lat 70- tych. Wówczas jeszcze funkcjonowało jako sekcja, wchodząca w skład Koła PZW Prac. Bud. i Przemysłu Materiałów Budowlanych. Od roku 1973 sekcją kierował kol. Kazimierz Szmagaj.

W roku 1978 Sekcja PZW „BISTYP” weszła w skład Koła Zakładowego przy Biurze Projektów Budownictwa Przemysłu Chemicznego „PROCHEM” w Warszawie.

Ale już rok później 1979 roku, po spełnieniu statutowych wymogów PZW zostało zarejestrowane Koło Zakładowe PZW nr 100 „BISTYP” przy Centralnym Ośrodku Budowlano - Przemysłowym Biura Projektów BISTYP w Warszawie.

Od 1980 roku pierwszym prezesem koła został kol. Emil Barchański, a wiceprezesem wcześniejszy szef sekcji „BISTYP” kol. Kazimierz Szmagaj.

Prężna działalność koła zaowocowała powstawaniem sekcji wędkarskich.

W latach 1980 – 1983 w skład koła wchodziły cztery sekcje:

  • Sekcja przy COBPBP BISTYP,
  • Sekcja przy MB i PMB,
  • Sekcja przy METALEXPORT,
  • Sekcja przy WZF FOTON.

W roku 1984 doszła piąta:

-     Sekcja przy UNITRA Serwis.

Od roku 1994 w ramach koła działało siedem sekcji - doszła :

  • Sekcja przy ZT Medycznej,
  • Sekcja przy ORGBUD.

W wyniku likwidacji zakładów w których funkcjonowały nasze sekcje, od 1997 roku nasze koło stało się organizmem monolitycznym, którym jest do dnia dzisiejszego.

 

Od 1992 roku Prezesem Koła PZW nr 100 „BISTYP” jest kol. Kazimierz Szmagaj a wiceprezesem kol. Krzysztof Remiszewski.

Od roku 2017 prezesem Naszego Koła został Grzegorz Sybilski, a Kazimierz Szmagaj został Prezesem Honorowym Koła Nr 100 BISTYP.

Historii Koła PZW nr 100 „BISTYP” cały czas pisze nowe stronice, a zapisują je koledzy wędkarze swoją pracą i swoimi sukcesami."

Koło PZW 100 BISTYP oferuje:

01

Super atmosferę i koleżeńskie relacje

Każde spotkanie w gronie kolegów z koła jest zawsze niesamowitym przeżyciem, owocującym w wymianę doświadczeń i oraz wędkarskich przeżyć.
02

Mnóstwo zawodów we wszystkich kategoriach

Nasza '100' organizuje najwięcej zawodów w całym Okręgu Mazowieckim. Spotykamy się na zawodach tak często, jak tylko się da.
03

Wędkarskie imprezy towarzyskie i integracyjne

Nasze koło słynie w okręgu z organizacji wielu impez ogólnodostępnych tj. zawody towarzyskie, między kołowe oraz zawody integracyjne dla dzieci i młodzieży.
04

Spotową rywalizację i atrakcyjne nagrody

Mimo iż zawody traktujemy jako super zabawę, to nie brakuje w kole zdrowej rywalizacji i profesjonalizmu. Każde zawody uwieńczone są rozdaniem pucharów i atrakcyjnych nagród dla zwycięzców.